Çeşme Bazlama Kahvaltı’nın şubelerinde sofralarımıza gelen tüm ürünler özel olarak üretilmektedir. Bu üretim için İzmir Kavacık’ta, Çeşme Ovacık, Alaçatı ve yöresinde özel olarak tarlalarımız, bağlarımız, bahçelerimiz bulunmaktadır. Emekçilerimiz bizim için bu tarlaları ekip biçmektedir. Hem kendi tarlalarımızı ektiriyoruz hem de emekçilerimizin kendi tarlalarında ektiği ürünleri satın alarak, yöresel üreticilerimize destek oluyoruz.

Sezonluk meyvelerimiz olan kayısı, vişne, şeftali için bağlarımız mevcut. Yine reçellerde kullanılan gül ve lavantalar, reçel sunumlarında kullanılan papatyalar da bahçelerimizde yetişmektedirler. Ceviz reçeli için bahçemizde 500 adet ceviz ağacı bulunmaktadır.

Sütçümüz Orhan Abi’den domatçımıza, pekmezcimiz Hatice Teyze’den nar ekşisi üretenimize kadar tedariğimizi birebir onlardan sağlıyoruz. Sadece Ege’yle sınırlı kalmıyor, Anadolu’nun diğer bölgelerinden de o yöreye has ürünleri kendimize özel olarak ürettiriyoruz. Örneğin; domates kurumuz Konya’dan, Malatya’dan dut kurusu ve kayısı, Hatay’dan da salçamız geliyor. Süt reçeli için kullanılan sütler de Çeşme’de sadece bize özel beslenen ineklerden sağılmaktadır. Üretiminden sofralara gelene kadar ki süreç yakından takip edilmekte ve özenle ilgilenilmektedir.

Bu konuda tarlada, süt sağımında, ulaşımında bizlerin yanında olan, bizler için emek veren tüm emekçi ekibimize gönülden teşekkür ediyoruz.

Siz de sofranıza gelen tüm yiyecekleri gönül rahatlığı ile tüketebilir, bittikçe isteyebilirsiniz:)

Çünkü bizde DOYMADAN KALKMAK YASAK 🙂

Sponsored by Crabs Media