Çeşme Bazlama Kahvaltı, 1992 yılında Çeşme’de bir aile işletmesi olarak kuruldu. İşletmenin fikir babası, aynı zamanda ailenin de babası olan Yaşar Ahmet Tuncer’dir. İlk olarak küçük bir butik otel kahvaltısı şeklinde hizmete başlayan Çeşme Bazlama Kahvaltı, işletme yönetimini Ahmet Bey’in eşi Nurten Hanım devralmasıyla birlikte farklı bir boyuta taşındı. İşe bir hanım eli, anne eli değmeye başladı. Kahvaltı bölümü otel işletmesi bölümünden ayrılarak daha ön plana çıktı.

İlerleyen yıllarda ise Yaşar Bey ve Nurten Hanım’ın kızları Sinem Tuncer ekibe dahil oldu. Sinem Hanım ile birlikte Çeşme Bazlama Kahvaltı patlama yılını yaşadı. Nurten Anne’nin kızı Sinem Tuncer’in getirdiği yeni nesil vizyon, eski nesil hünerlerine ilaç gibi geldi. Anne-kız birlikte harikalar yaratmaya başladılar. Yıllar sonra Sinem Hanım, sadece yaz aylarında işleyen bu modeli sürdürebilir görmedi ve kahvaltı konseptini tüm yıla yayarak İstanbul’a taşımaya başladı.

Sinem Tuncer’in babaannesi Aydın-Atburgazı köyünün en iyi bazlama ekmeği yapan kişisi. Sinem Hanım da bu ekmekle büyüdüğü için, eskiye yönelik değerleri tekrar on plana taşımak amaçlı, marka ismini “Bazlama” olarak değiştirdi. Olay, uzun yıllar Çeşme’de yaşamış, neredeyse Çeşmeli olmuş bir ailenin kurduğu bahçede geçince de, ismi kendiliğinden gelişti; “Çeşme Bazlama Kahvaltı”.

Eski değerlerin yok olduğu, doğala aç olduğu bu dönemde önce karınları, sonra kalpleri doyurmanın amaçlandığı yer Çeşme Bazlama Kahvaltı. Sadece karın değil, tıpkı bir ana evindeki gibi şefkat, samimiyet, ilgi ve alaka ile misafirlerin kalplerinin de doymadan kalkması yasak.

İşin mutfağında ayrıca, Çeşme ve Aydın çevresinde hem kendi üretimi olan hem de ürettirdiği ürünleri en taze şekilde masalara sunmak için çalışan bir ekip var. İstikrarı kaybetmeden yıllardır olduğu gibi bugün de ürünlerin en tazesi, en iyisi sunmaya devam ediliyor. Özellikle, restoranlarda ev hanımları, üretimde köydeki amcaları/teyzeleri, istihdam edilmesi güç emekleri ekibe gururla katarak, her birinin ev ekonomilerine katkıda bulunmasında destek olmaya devam ediliyor

Çeşme’den sonra Nişantaşı’nda 3 farklı yerdeki şubelerimiz de hizmete açıldı. Ardından, Bağdat Caddesi Şaşkınbakkal’daki şubesiyle de hizmet ağını genişletti. Aynı ortam, ekip ve konsept ile benzersiz kahvaltı doyumu büyümeye devam ediyor. Unutmayın, burada DOYMADAN KALKMAK YASAK!:)

 

Sponsored by Crabs Media