Bazlama Taş Ev, yani Çeşme Bazlama Kahvaltı hikayesinin ilk başladığı yer.

Bazlama Taş Ev, Çeşme’de Aya Yorgi Koyu ile Dalyan Köyü arasında yol üzerinde yer alıyor. 92 yılında Ahmet – Nurten Tuncer çifti, evlerini butik otelin de ötesinde, Türkiye’den ve dünyadan misafirler ağırlayabileceği ve onlara özel hizmet sunabileceği bir misafirhane olarak tasarlayıp oluşturuyorlar.

Eski Rum evlerine özgün taşlarla inşa edilen, giriş kapısının bile gerçek Rum evi kapısı olan Taş Ev’de 7 oda mevcut. Sunumların nevi şahsına münhasır olduğu gibi oda isimleri de görenleri mesh etmekte. Gözleme, Reçel, Acur, Bazlama, Domat, Zeytin, Bal isimlerine sahip odaların her birinde TV, buzdolabı ve klima mevcut. Burada kendinizi evinizde ya da bir akraba misafirliğinde hissetmeniz için her şey düşünülüyor. Sadece bir gün değil, dilediğiniz kadar kalabileceğiniz bir akraba misafirliği hem de. Odaları daha yakından görmek için aşağıdaki foto-galeriyi ziyaret edebilirsiniz.

Bazlama Taş Ev’den yürüyerek dakikalar içerisinde Aya Yorgi Koyu’na gidebilir veya yarım adada doğayla iç içe bir seyahatte de bulunabilirsiniz.

Bazlama Taş Ev’in bahçesi ayrıca Bazlama Kahvaltı Merkez Şube. Her yaz sezonda kapılarını doğa ve lezzet meraklılarına açıyor. Dilerseniz Nurten Anne’ye has lezzetlerin yer aldığı kahvaltı için gelebilir, dilerseniz de Bazlama Taş Ev’de kalarak yol yorgunluğundan uzak direkt kahvaltıya uyanabilirsiniz.

Bazlama Kahvaltı’ya dışarıdan sadece kahvaltı için de gelmek mümkün. Yaz ayı sezonu boyunca her gün sabah 9’da kapılarını açan Bazlama Kahvaltı akşam 5’e kadar sadece kahvaltı hizmetini sunuyor. Ve evet, burada da doymadan kalkmak yasak!:)

Sadece kahvaltıya gelmek için rezervasyon alınmıyor. Ancak Bazlama Taş Ev’de kalmak istiyorsanız aşağıdaki numarayı arayarak rezervasyon almanız gerekiyor. Aynı numaradan detaylı bilgi alabilir, sorularınızı sorabilirsiniz.

Siz yine de akşamdan gelin, kahvaltıya hep beraber uyanalım 🙂

Adres:Dalyan Mahallesi, 4000. Sokak, No 4, Çeşme, İzmir

Bazlama Taş Ev rezervasyon için lütfen arayınız:0232 724 76 69

Çalışma Saat ve Günleri:Yaz sezonu aylarında. Her gün 9:00-17:00

Sponsored by Crabs Media